Zadbaj o serce swoje i najbliższych z pierzgą!

Serce od zawsze budziło zachwyt i darzone jest przez człowieka wielkim szacunkiem. Nie bezpodstawnie dwa złączone serca tworzą tak dobrze znany nam symbol miłości. Serce reaguje na sytuacje związane z emocjami a co najważniejsze – pracuje bez przerwy podczas całego naszego życia! Jest bardzo wydajne, ponieważ patrząc na jego pracę, w porównaniu do np. mięśni nóg to jest ona dwukrotnie większa od mięśni nóg podczas najszybszego biegu! Dodatkowo mięśnie nóg szybko się męczą podczas takiego biegu, a serce pracuje ciągle. Potrzebuje zatem energii do prawidłowej pracy. Są nimi tlen i ATP, o którym później oraz energia wytwarzana podczas utleniania glukozy. Prawidłową pracę serca mogą zakłócać różnego rodzaju schorzenia takie jak niewydolność serca, choroba wieńcowa, arytmie, miażdżyca, nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze serca.

Produkty pochodzenia pszczelego bardzo często stosuje się w chorobach układu krążenia oraz samego serca. Preparaty wytwarzane syntetycznie mogą powodować skutki uboczne podczas leczenia schorzeń serca i układu krążenia, więc warto wspomagać się czymś naturalnym. Z odpowiedzią przychodzi nam pierzga pszczela, która charakteryzuje się dużą ilością cennych biologicznie składników, które łagodzą szkodliwe skutki oddziaływania leków, a także działa na niego pozytywnie podczas profilaktyki. Dotychczas przeprowadzone przez naukowców badania dowodzą, że pierzga pszczela charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami biologicznymi, które znacząco korzystnie oddziaływają na naczynia krwionośne oraz na serce a także wykazują działanie przeciwnowotworowe! Więcej wiadomości o przeciwnowotworowych właściwościach pierzgi pszczelej znajdziesz TUTAJ. 

Najmocniejszą w działaniu i najlepiej przyswajalną przez organizm formą pierzgi pszczelej jest jej liofilizowany koncentrat Bee Pearl. Zamknięty w wygodnej kapsułce, która odpowiada 14 gramom suchej pierzgi, którą trzeba rozpuszczać w wodzie, co jest czasochłonne i niewygodne. Zapewnia ona organizmowi dostarczenie organizmowi potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania serca i układu krwionośnego praktycznie wszystkich witamin (A, B, C, D, E, PP., D, K, H), 28 aminokwasów, białko (20,3 -21,7%), węglowodany (24,4 -34,8%), kwasy Omega 3 i Omega 6, kwas mlekowy (3,06% -3,2%), mikro i makroelementy, szereg przeciwutleniaczy i enzymów (inwertaza, katalaza, pepsyna, trypsyna, lipaza, laktaza Itp.) Więcej informacji na temat koncentratu pierzgi pszczelej znajdziesz TUTAJ.

W przypadku występowania niewydolności serca przyjmowanie pierzgi pszczelej wpływa na uzupełnienie niedoborów ATP, który jest bardzo ważnym biokatalizatorem w pracy serca a konkretniej w jego komórkach. Obniża również zawartość wolnych rodników, które w znacznym stopniu mogą powodować osłabienie pracy serca. Pierzga wpływa więc na zwiększenie siły skurczu serca, a tym samym poprawia jego wydolność. Jest ona również regulatorem metabolicznym, który podczas niedokrwienia mięśnia sercowego przywraca ważne dla niego procesy, a dokładniej mówiąc syntezę ATP – drugi z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za prawidłową pracę serca! Pierzgę pszczelą, z powodzeniem można stosować z lekami kardiologicznymi! Warto profilaktycznie zadbać o serce i cały układ krążenia a pomorze w tym pierzga pszczela, która zapewni jego odpowiednie odżywienie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *