Nadciśnienie lub cukrzyca? – pomóż sobie pierzgą!

Nadciśnienie tętnicze i cukrzyce to choroby cywilizacyjne, które dotykają coraz większą część społeczeństwa. Ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego dotyczy przede wszystkim osób, które mają małą aktywność fizyczną, pracują, siedząc przy biurku. Ryzykiem obarczone są też osoby otyłe, palacze tytoniu oraz osoby spożywające nadmiernie alkohol. Cały proces pojawienia się nadciśnienia jest bardzo złożony i długotrwały i ma na niego również wpływ genetyka. Wiedząc, że ktoś w rodzinie miał problemy z nadciśnieniem lub widzimy u siebie czynniki, które mogą powodować wystąpienie objawów z nadciśnieniem, warto wcześniej je wyeliminować i zadbać też o odpowiednią profilaktykę.

W Rosji naukowcy leczą z powodzeniem nadciśnienie tętnicze, stosując pierzgę pszczelą. Pierzga jest naturalnym produktem produkowanym przez pszczoły. Powstaje on z bardzo popularnego pyłku kwiatowego, który po odpowiedniej obróbce przez pszczoły, podlega fermentacji mlekowej. Pierzga należy do najcenniejszych naturalnych produktów ze względu na posiadane właściwości. Jedno z przeprowadzonych przez naukowców badań wykazało, że osoby chore na nadciśnienie tętnicze w II i III stadium przyjmując odpowiednie dawki pierzgi pszczelej przez cały miesiąc, zdołały obniżyć ciśnienie aż o 10%! Pierzga wzmacnia serce oraz naczynia krwionośne, zapobiegając nadciśnieniu tętniczemu krwi dzięki dostarczaniu organizmowi bardzo ważnych dla pracy układu krwionośnego składników odżywczych. W skład pierzgi wchodzą: 28 aminokwasów, wszystkie witaminy (A, B, C, D, E, PP., D, K, H), białko (20,3 -21,7%), węglowodany (24,4 -34,8%), kwasy Omega 3 i Omega 6, kwas mlekowy (3,06% -3,2%), mikro i makroelementy, szereg przeciwutleniaczy i enzymów (inwertaza, katalaza, pepsyna, trypsyna, lipaza, laktaza itp.). Więcej informacji o składzie oraz o zastosowaniu pierzgi pszczelej znajdziesz TUTAJ.

Ważną rolę w utrzymaniu homeostazy całego układu krążenia ma śródbłonek. Jest to jednowarstwowy nabłonek, który wyściela wszystkie naczynia krwionośne w organizmie. Nie jest on jedynie barierą selektywną, ale ma również swój metabolizm i aktywność wydzielniczą. Komórki, z których składa się śródbłonek, produkują substancje, które powodują rozkurcz mięśniówki gładkiej. Powszechnie uważa się, że śródbłonek jest miejscem, gdzie swój początek mają zmiany czynnościowe, które w późniejszym etapie doprowadzają do zaburzeń prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Zawarte w pierzdze pszczelej składniki dostarczane są do każdego miejsca, w organizmie człowieka sprawiając, że będzie on dążył do uzyskania harmonii. Dotyczy to również prawidłowej budowy i funkcjonalności śródbłonka!

Cukrzyca również jest chorobą cywilizacyjną i czynnikami, które mogą powodować jej wystąpienie, są również brak ruchu, stres, dieta zawierająca dużo wysoko przetworzonych produktów, palenie tytoniu oraz spożywanie nadmiernej ilości alkoholu. Pierzga spożywana przez osoby chore na cukrzycę zwiększa wydzielanie się insuliny, przez co skutecznie pomaga w obniżeniu poziom cukru we krwi. Dzieje się to ponieważ zawiera w sobie witaminy i minerały niezbędne do prawidłowej funkcji enzymów do syntezy insuliny.

Bee Pearl – najsilniejsza dawka pierzgi

Najsilniejszą i najlepiej przyswajalną formą pierzgi pszczelej jest suplement Bee Pearl – liofilizowany ekstrakt pierzgi pszczelej w kapsułkach. Jedna ampułka suplementu odpowiada aż 14 gramom suchej pierzgi, a forma przyjmowania jest bardzo łatwa. Więcej o Bee Pearl znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *