Pszczoły strażnikami kondycji mózgu!

Ze wszystkich organów ciała największe zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma mózg. Mimo że jest jednym z naszych mniejszych organów, to aby prawidłowo funkcjonować, musi mieć zapewniony ciągły dopływ tlenu, glukozy i składników energetycznych. Wszelkie braki powodują zakłócenia pracy neuronów, co z kolei skutkuje zmniejszeniem wydolności i sprawności przewodnictwa nerwowego.

Objawami takiego stanu są zaburzenia pamięci i koncentracji, częste stany zmęczenia, obniżenie nastroju, wyczerpanie i bezsenność. Z wiekiem możemy borykać się z coraz bardziej poważnymi skutkami problemów związanych z niedostatecznym zaopatrzeniem mózgu w kluczowe składniki odżywcze. Wystąpić może uszkodzenie neuronów lub nawet udar, jeżeli problemy krążeniowe połączone są z dodatkowo z nadciśnieniem tętniczym lub miażdżycą. Jak dowodzą badania naukowe, uszkodzenia neuronów i ich zanik mogą prowadzić do choroby Alzheimera.

Wielu z powyższych chorób możemy zapobiec lub załagodzić ich objawy poprzez odpowiednie ćwiczenie i odżywianie komórek mózgowych. Czytanie książek czy rozwiązywanie krzyżówek to świetne metody, ale znacznie lepsze efekty osiągniemy, odpowiednio odżywiając mózg. Bardzo ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, ale przy dzisiejszej jakości pożywienia nie mamy gwarancji, że dostarczymy wszystkie konieczne witaminy i mikroelementy. Warto sięgnąć po dobry i sprawdzony kompleks witamin, który zapewni organizmowi składniki odżywcze mające wspomóc prawidłową pracę mózgu. Dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie pierzgi pszczelej – najbardziej wartościowej i odżywczej substancji naturalnej występującej w przyrodzie! Jest ona skarbnicą naturalnych związków identycznych lub bardzo zbliżonych do tych, które znajdują się w ludzkim organizmie! Są to między innymi glukoza, fruktoza, witaminy, mikro i makroelementy, sterole, fosfolipidy, aminokwasy itp.

Najsilniejszą formą pierzgi jest jej koncentrat – suplement diety Bee Pearl. Badania laboratoryjne potwierdzają jego silne właściwości odżywcze, antybakteryjne i odtruwające. W dużej mierze przyczynia się on do wzmocnienia odporności i jest skuteczny w stanach wyczerpania, zmęczenia oraz w chorobach układu nerwowego czy chorobie nadciśnieniowej. Bardzo dobre efekty wzmocnienia, odżywienia i regeneracji organizmu można osiągnąć, przyjmując koncentrat w czasie rekonwalescencji po przebytych chorobach i operacjach oraz po zakończeniu antybiotykoterapii lub przy zaburzeniach pracy jelit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.