Pierzga pszczela pomocna przy problemach z prostatą!

Prostata zazwyczaj kojarzy nam się z czymś złym i nie każdy wie, że to określenie nie odpowiada schorzeniu, lecz jest to nazwa ważnego gruczołu. Prostata, czyli inaczej gruczoł krokowy lub stercz znajduje się w okolicy krocza a konkretniej w części miednicy mniejszej. Leży zaraz pod pęcherzem moczowym a z drugiej strony przylega do ściany odbytu. W jego wnętrzu znajduje się cewka moczowa. Gruczoł krokowy wyglądem i wielkością można przyrównać do orzecha włoskiego.

Prostata odpowiedzialna jest za wytwarzanie płynu, w którym mieszczą się plemniki i ma dla nich funkcję odżywczą podczas drogi do komórki jajowej. Jej funkcja jest zatem bardzo ważna, jeśli chodzi o rozmnażanie. Najczęstszą dolegliwością, jaka dotyka prostatę, jest jej rozrost. Objawia się to problemami z oddawaniem moczu, czyli opóźnione oddawanie moczu i uczucie nie w pełni opróżnionego pęcherza po oddawaniu moczu. Często zdarza się, że mężczyzna musi wstawać w nocy do toalety a w ciągu dnia, gdy zachce się oddać mocz, trzeba zrobić to od razu, bo trudno jest zatrzymać upływ moczu. Problem z przerostem prostaty dotyka aż 60% mężczyzn, którzy ukończyli sześćdziesiąt lat życia i 80% mężczyzn, którzy są już po osiemdziesiątym roku życia. Tak jak objawem starzenia się są siwe, wypadające włosy, tak i rozrost prostaty jest normalnym objawem starzenia się organizmu. Warto jednak już po 40 roku życia przeprowadzać regularne kontrole urologiczne, ponieważ częstą dolegliwością, jaka pojawia się u mężczyzn, jest nowotwór prostaty. Im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym większe szanse, że przy wycięciu gruczołu odbędzie się bez przerzutów na inne organy.

Pomocą dla przerostu prostaty i ulgą w oddawaniu moczu jest cynk! Brak cynku w organizmie mężczyzny będzie prowadził do rozrostu gruczołu krokowego. Prostata jest gruczołem, który potrzebuje dużych ilości cynku. Żaden inny element ludzkiego ciała nie potrzebuje go aż tak dużo. Zazwyczaj jest go zbyt mało, do prawidłowego funkcjonowania prostaty a przedawkować jest go bardzo trudno. Warto więc wspomagać swój organizm już wcześniej, profilaktycznie a w przypadku problemów z rozrostem prostaty oprócz wizyt u lekarza można wspomagać się w naturalny sposób bez żadnych skutków ubocznych! Bardzo dużo cynku zawiera w sobie pierzga pszczela, która również wykazuje właściwości przeciwnowotworowe. Jej spożycie może przynieść niemal natychmiastową ulgę, podczas problemów z oddawaniem moczu a jej bogaty skład pomoże również przy stanach zapalnych gruczołu krokowego. Oprócz dostarczanego cynku pierzga pszczela zawiera w sobie również kompleks witamin, minerałów i innych dobroczynnych dla organizmu makro i mikro elementów! Pierzga pszczela to przetworzony przez pszczoły pyłek pszczeli, który zostaje poddany procesowi fermentacji mlekowej, dzięki której jest lepiej przyswajana przez organizm, niż pyłek pszczeli. Pierzga ma właściwości homeostatyczne. Jako jeden z niewielu produktów pochodzenia naturalnego, bez skutków ubocznych wpływa na uzyskanie równowagi w organizmie człowieka, doprowadzając go do prawidłowego funkcjonowania, powoli, bez skutków ubocznych. Warto już od wieku około 40 lat zadbać o swój gruczoł krokowy wykonując profilaktyczne badania i zapewniać sobie odpowiednią dawkę naturalnego cynku, jaki można otrzymać z pierzgi pszczelej. Więcej informacji o pierzdze pszczelej znajdziesz TUTAJ.

Najsilniejszą w działaniu formą pierzgi pszczelej jest jej 20-krotny koncentrat Bee Pearl w kapsułkach, którego poddano procesowi liofilizacji, która zapewnia lepszą przyswajalność przez organizm. Więcej informacji o suplemencie Bee Pearl znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *